Zadbaj o swoją skórę pod oczami

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i bardzo cienka. Ponadto, nie została wyposażona w odpowiednią ilość gruczołów łojowych. Z tego względu często ulega przesuszeniu, pojawiają się na niej również nieestetyczne, fioletowe przebarwienia i tzw. kurze łapki. Są one skutkiem mało zróżnicowanej diety, nieprzespanych nocy oraz nieodpowiedniej pielęgnacji. O tę część naszej twarzy należy więc zadbać jak najwcześniej. Wtedy długo będziemy cieszyć się młodym i pięknym spojrzeniem.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Nie będzie dla nikogo wielkim odkryciem, że pierwszym krokiem w utrzymaniu zdrowej i nienagannej kondycji naszych oczu i ich okolic będzie prawidłowe oczyszczanie – z resztek makijażu i złuszczającego się naskórka. Należy robić to bardzo ostrożnie, tak by skóra nie została zbytnio podrażniona i rozciągnięta. W tym celu nasącz wacik płynem micelarnym, mleczkiem do makijażu czy naturalnym olejem, przyłóż go do oka i delikatnie przesuwaj. Czynność powtarzaj do momentu pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń. Jeśli używasz pianki myjącej, namydl twarz, a potem wszystko ostrożnie spłucz.

Po dokładnym oczyszczeniu zadbaj o utrzymanie prawidłowej kondycji skóry wokół oczu. Potrzebuje ona znacznie silniejszego nawilżenia niż pozostała część twarzy, nie posiada bowiem warstwy lipidowej i sama nie potrafi o siebie zadbać. Wykorzystaj produkty dedykowane, dobry krem pod oczy (https://www.bee.pl/artykul/dobry-krem-pod-oczy-ktory-wybrac-top-5-kremow) powinien zawierać jak najmniej substancji, by nie obciążać, czyli obowiązuje tu odwrotna zasada niż w przypadku pozostałych kosmetyków. Zwracaj uwagę na skład i obserwuj reakcję swojej skóry po użyciu. Dobry produkt nie obciąża, rozświetla zasinione miejsca i sprawia, że czujemy się świeżo.

Oprócz tych dwóch podstawowych czynności, możesz wprowadzić w swoją codzienną rutynę także inne nawyki, pozwalające Twojej skórze pod oczami długo pozostać jędrną i gładką. Po pierwsze wykonuj regularne masaże przestrzeni wokół oczu. Przyczynią się one do lepszego ukrwienia tych partii i sprawią, że opuchlizna i zmarszczki staną się mniej widoczne. Możesz to robić opuszkami palców albo z pomocą kostki lodu. Dodatkowo zadbaj o oczy w trakcie upałów, korzystając z kremów z filtrem, a także efektywnie wypoczywaj. Sen to jedyny taki okres, kiedy organizm może się prawidłowo zregenerować. Wykorzystaj to – śpij przynajmniej 7 godzin dziennie, najlepiej w zaciemnionym i chłodnym pomieszczeniu (optymalna temperatura do snu to ok. 18 stopni). Będziesz miała pewność, że rano nie zastaną Cię w lustrze zmęczone, przekrwione spojówki i opuchnięte powieki.

 

Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com