Co powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Dobry krem pod oczy, powinien być zarazem delikatny i skuteczny. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, niż na reszcie twarzy i nie posiada gruczołów łojowych. Z tego względu narażona jest na szybsze powstawanie zmarszczek i utratę ujędrnienia. Co powienien zawierać dobry krem pod oczy?

Kwas hialuronowy

To substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Pełni ważne funkcje, m. in. odpowiada za optymalne nawilżenie i sprężystość skóry. Z wiekiem, ale również pod wpływem różnych czynników, takich jak zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje w bardzo szybkim tempie. Niedobory tej substancji widać najszybciej w okolicach oczu, w postaci kurzych łapek czy opadających powiek. Dlatego też dobry krem pod oczy, powinien zawierać w składzie ten składnik.

Witamina C

Witamina C to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który chroni także skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Promieniowanie UVB jest sprawcą zmian pigmentacyjnych, z kolei UVA odpowiada za przyspieszony proces starzenia się i powstawanie zmarszczek. Ponadto witamina C wykazuje działanie rozjaśniające i rozświetlające, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w redukcji cieni i worków pod oczami.

Witamina A

Witamina A, najlepiej pod postacią retinolu zapobiega powstawaniu zmarszczek, ale posiada także zdolność ich wygładzania. Na skutek jej działania, skóra ulega przebudowie i odmłodzeniu. Witamina A regeneruje skórę i pobudza ją do syntezy nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Dzięki czemu jest ona nie tylko dobrze nawilżona, ale także jędrna i elastyczna.

Oleje roślinne

Warto szukać w składzie kremu pod oczy oliwy z oliwek, oleju lnianego czy oleju argonowego. Zawierają one kwasy tłuszczowe, które świetnie odżywiają delikatną skórę wokół oczu. Oprócz tego tworzą na jej powierzchni niewidzialny film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci z naskórka, dzięki czemu nie tylko natłuszcza, ale także nawilża skórę.

Witamina E

Nazywana często eliksirem młodości – witamina E to silny antyoksydant, który chroni skórę przed czynnikami atmosferycznymi, tj. silnym wiatrem, mrozem czy słońcem. Redukuje także ilość wolnych rodników, odpowiedzialnych za przyspieszony proces starzenia się skóry.

Szukając dobrego kremu pod oczy, warto poszukać w jego składzie powyższych składników. Jeśli znajdują się one wysoko w składzie oznacza to, że w kosmetyku użyto danej substancji w dużej ilości, dzięki czemu możemy liczyć na zadowalające efekty.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com